Mobilā lietotne jauniešiem Varu.Daru. – palīgs uzticēšanās paradumu veidošanā!

Mobilo lietotni Varu.Daru 2023. gadā izstrādāja organizācija ManaBalss, lai palīdzētu 14 līdz 18 gadus veciem jauniešiem kļūt par aktīviem pilsoņiem. 

Lietotnes galvenais mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu jauniešu vidū un iedzīvināt ikdienas paradumus, kas palīdz kļūt par aktīviem un sabiedriski politiskajos procesos piedalīties gataviem pilsoņiem, attīstīt spēju pieņemt gudrus un pamatotus lēmumus, mudināt piedalīties un sniegt ieguldījumu kulturāli daudzveidīgas demokrātiskas sabiedrības attīstībā. Projekta “Uzticēšanās zvaigznājs” ietvaros, lietotne ir papildināta ar 22 paradumiem, kas mudina domāt par uzticēšanos, sekmēt uzticēšanās stiprināšanu skolā un sabiedrībā, veidot paradumu turēt doto vārdu, tādējādi vairojot uzticēšanos šaurākā un plašākā kopienā. Daži piemēri: “Pasaki paldies skolotājam!”, “Iemāci citiem to, ko proti labāk!”, “Turi doto solījumu!”, “Dalies priekā par saviem un citu panākumiem!” u.c. 

Mobilā lietotne ļauj sasniegt plašu jauniešu auditoriju, piedāvājot strukturētu un vienlaikus arī rotaļīgu veidu, kā sakārtot savu ikdienu un pakāpeniski, sākot ar šķietami pašsaprotamām darbībām, nonākt līdz sabiedriski politiskām aktivitātēm un rīcībām. Turklāt, lai kādu darbību pārvērstu par ieradumu, to nepieciešams atkārtot daudzkārt, tāpēc arī lietotnes funkcionalitāte ir balstīta uz atkārtojumu un atgādinājumu principu.

Lietotni Varu.Daru  ikviens interesents var lejupielādēt viedtālrunī no Google Play vai App Store. Lietotne piedāvā saskarni ar kalendāru, kā arī aktivitāšu kategorijas, sadalītas pa jomām. Piemēram, gatavošanās dienai, sociālā komunikācija, kopienas un sociālais aktīvisms, personiskā izaugsme, finanšu pratība u.c.

Lietotnē ir redzams arī atzīmēto un izpildīto uzdevumu skaits, kā arī progresa ziņojums. Ir arī pieejama atkārtošanas un atgādinājumi, kas kalpo par pamudinājumu un ir iedarbīgs palīgs aktivitāšu pārvēršanai par ikdienas ieradumiem.

Plašāka informācija par lietotni https://manabalss.lv/site_posts/pilsoniskas-aktivitates-lietotne-jauniesiem-varu-daru 

11.06.2024