Aicina jauniešus piedalīties Valmieras debatēs

Debašu trešais cikls “Kurš kontrolē dzīvi? Mākslīgais intelekts – privātums − brīvība” notiks 6. maijā plkst. 13.00 Vidzemes Augstskolā Valsts prezidenta Egila Levita darba vizītes Valmierā laikā. Tās vadīs aktieris Mārtiņš Meiers.

Valmierā aicināsim diskutēt par to, ko iegūstam un ko zaudējam līdz ar tehnoloģiju sniegtajām iespējām. Sociālie tīkli radījuši iespēju globālajai, demokrātiskajai sarunai. Ik mirkli izmantojam interneta vidi, lai sazinātos, iepirktos, mācītos, atpūstos, strādātu. Un tomēr − kad tehnoloģiju attīstība sekmē cilvēka brīvību un kad iegrožo? Kad tā padara drošāku un ērtāku ikdienu un kad pārkāpj mūsu privāto dzīvi un telpu, apdraud mūsu autonomiju? Vai informācijas daudzveidība un pieeja zināšanām nozīmē, ka spējam pieņemt lēmumus bez manipulācijas un mūsu brīvā griba nav apdraudēta? Vai mākslīgais intelekts jau šodien ietekmē mūsu lēmumus un vai nekļūstam pārāk atkarīgi no tā?

Pilns uzaicinājuma teksts šeit!

Aicinām jauniešus līdz 29. aprīlim aprakstīt divus piemērus, kur konkrētās situācijās saskatāma dilemma – kad moderno tehnoloģiju attīstība sekmē un kad iegrožo indivīda brīvību. Apraksta garums – līdz vienai A4 lapai. Lūgums to sūtīt uz e-pastu: info@eiropaskustiba.lv.

19.04.2022