Hakatons jauniešiem “Darīt ir darbības vārds”

Cik bieži mēs sakām: “Lietām būtu jānotiek savādāk!”, taču tad mūs kāds pasauc, mēs skrienam tālāk, vārdi paliek gaisā karājoties, bet mums iekšā paliek sajūta – labi nav, bet nav jau laika, spēka, īstas motivācijas, ko mainīt. Hakatonā “Darīt ir darbības vārds” tiksies jaunieši, lai skaļi izteiktu savu viedokli, radītu pārmaiņas, pilnveidotu mūsu tagadni un nākotni.

Hakatonu norises laiks no plkst. 10.00 līdz 16.00.

Hakatonu norises vietas: Liepāja (16.03,), Rīga (17.03.), Daugavpils (18.03.).

Hakatonā:
– veidosim plakātus par demokrātiju Tavā skolā, Latvijā un pasaulē, izmantojot Loesje radošās rakstīšanas metodi. Hakatona laikā tiks izstrādāti plakātu teksti, aprīļa sākumā dalībniekiem būs iespēja piedalīties tiešsaistes maketēšanas nodarbībā, radot plakātu noformējumu. Izveidotie plakāti tiks izmantoti izstādēs,  kas Latvijas skolās nonāks 2022. maija pirmajā nedēļā – Demokrātijas nedēļas plakātu izstāde;- spēlēsim stratēģijas galda spēli “Demokrātijā”, diskutēsim par to, kā veidot demokrātiju, kādi ir tās šķēršļi, ko mēs varam darīt, lai to stiprinātu. Hakatona dalībnieki spēli iegūs savā īpašumā, kļūstot par spēles “Demokrātijā” vēstniekiem savā skolā;- radīsim savas idejas skolas demokrātijas kultūras pilnveidei un plānosim to īstenošanu.

Piesakies šeit!

Projektu ”DemokrātiJĀ” finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Projekta mērķis ir stiprināt demokrātijas kultūru Latvijas skolās, pilnveidojot izglītības procesa dalībnieku izpratni, zināšanas, mērķtiecīgi sekmējot demokrātiju atbalstošas vides izveidi un nostiprināšanos. 

18.02.2022