Sākas jauniešu debašu cikls

Pirmās debates notiks Satversmes apstiprināšanas 100. gadadienā − 2022. gada 15. februārī − no plkst. 14.00 līdz 15.30 Rīgas pilī, kur ar Valsts prezidentu debatēs astoņi jaunieši:

Laura Zīmele no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas;

Laura Stalidzāne no Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas;

Rehafa El Rekabija no starptautiskās vidusskolas “Ekziperī”;

Sandija Gunta Evardsone no Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas;

Roberts Muško no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas;

Nikola Princova no Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas; 

Karlīna Jansone no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas;

Patriks Žilins no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas.

Debates vadīs radio un TV personība Toms Grēviņš. Tās būs skatāmas tiešraidē portālā LSM.lv, Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv un Valsts prezidenta sociālo tīklu YouTubeFacebook un Twitter kontos.

Debašu cikls tiks turpināts visa gada garumā, aizvadot debates arī reģionos – Vidzemē, Latgalē, Zemgalē, Kurzemē un Sēlijā. Cikla noslēgums plānots 2023. gada februārī Rīgas pilī.

Debašu cikls “#Satversmei100: vērtības nākotnei” ir nozīmīgs solis jauniešu līdzdalībai Latvijas nākotnes veidošanā. Tas mudina jauniešus formulēt savas domas, kā arī sarunāties un sadzirdēt citu viedokli par mums katram svarīgiem jautājumiem.

Ja vēlies piedalīties kādā no cikliem, tad ieskaties šeit!

Debates par šīm un citām Satversmes dilemmām tiks ierakstītas, un to saturs – apkopots, lai veidotu mācību un izziņas materiālu.

Debašu ciklu organizē Valsts prezidenta kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu, biedrībām “Quo Tu domā?” un “Eiropas Kustība Latvijā”.

14.02.2022